Sněhurka na ledě


10.11.2018 17:00

Sněhurka na ledě – jediný muzikál s živou hudbou a vzdušnou akrobacií u nás
V právě připravovaném muzikálu Sněhurka zažije Česká republika poprvé unikátní spojení ledové show, vzdušné akrobacie a živé hudby. V hlavní mužské roli této pohádky se představí krasobruslař Tomáš Verner, vítěz Mistrovství Evropy 2008 a několikanásobný mistr republiky. Premiérově se příběh odehraje 5. října 2018 v Třinci a následovat bude šňůra po desíti největších městech České republiky.

Autorský tým plný hvězd
„Námětem se pro nás stalo muzikálové zpracování skladatele Vaša Patejdla Snehulienka a sedem pretekárov. Příběh na ledě bude převyprávěný řečí tance, zpěvu a humoru, čímž osloví diváky všech generací,“ řekla Stanislava Hauerová, ředitelka Kulturního centra TRISIA, které je v tomto projektu produkční agenturou.

Režie se ujal přední slovenský choreograf a režisér Jaro Moravčík, jehož tvorba je známa svým originálním pohybovým zpracováním, humorem a dynamikou. Roli Sněhurky si zatančí Ivana Buzková, vícenásobná mistryně republiky v krasobruslení a princem bude mistr Evropy Tomáš Verner. „Kývnout na účast nebylo tak těžké, stejně jako kývnout na nabídku spolupracovat s nejlepšími lidmi v oboru. Komplikací byl harmonogram, není jednoduché zakomponovat všechna vystoupení a nácviky, ale nakonec se povedlo,“ prozradil Tomáš Verner.

Známá jména z pěveckého obsazení budou odhalována postupně na webu www.snehurkanalede.cz a facebooku https://www.facebook.com/snehurkanalede.cz/.